Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 w Polskiej Szkole Sobotniej w Yorku

 15 Września 2012 rozpoczęliśmy oficjalnie kolejny Nowy Rok szkolny w PSS. Ponieważ, zazwyczaj to nasi podopieczni występują w przedstawieniach i prowadzą apele, grono pedagogiczne postanowiło się odwdzięczyć. Przygotowałyśmy uroczystą inaugurację połączoną z ekspresową, audiowizualną lekcją historii. Tematem były wydarzenia z 1 września 1939 roku, kiedy to Polacy usłyszeli radiowy komunikat o rozpoczęciu wojny. Temat smutny, ale przecież należy pamiętać o tym, iż zdarzył się wrzesień, kiedy to dzieci nie poszły do szkoły. I należy docenić to, że my możemy spokojnie zasiadać w ławkach by zdobywać wiedzę. Odczytano również list od Pani Minister Edukacji z podziękowaniami dla działalności placówek edukacyjnych poza granicami Polski. Na buziach naszych uczniów (także rodziców) widać było wiele emocji. Dumnie odbierali nowe legitymacje szkolne i z niecierpliwością czekali na możliwość przywitania się z kolegami.

Zapraszamy do Galerii by obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości.