Czas podziękowań – Dzień Polski w Yorku

Pierwszy Dzień Polski w Yorku już za nami. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział, a tym , którzy nie dotarli możemy tylko powiedzieć, że mają czego żałować. Dzień Polski został zorganizowany w ramach obchodów Dnia Flagi Polskiej oraz Polaków i Polonii  za granicą.  Dziękujemy uczestnikom, którzy poczuli ducha imprezy i założyli patriotyczne koszulki i inne narodowe akcenty.

Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali te wszystkie polskie specjały kulinarne, które mogliśmy do woli degustować podczas imprezy, a więc:

 • Szymonowi Adamczykowi- sklep Magdalenka w Yorku-za pyszne kiełbasy na grila, wędliny i kanapki z domowym smalcem,
 • Piekarni Polish Village Bakery  z Manchester oraz  Bartłomiejowi Piątkowi za ogromny wybór  pieczywa oraz przepyszne ciasta i drożdżówki, a także atrakcje loteryjne w postaci muzycznych poduszek,
 • Michałowi Palarzowi – pub Burton Stone Inn – za zimne ożeźwienie polskim piwem w ten upalny majowy dzień,
 • Annie Witczak – restauracja Barbakan – za staropolski bigos i ruskie pierogi.

Dziękujemy również:

 • Marzenie Madziąg – polskiej rzeźbiarce za artystyczny akcent i wystawę prac,
 • Arturowi Kubieńcowi – za akcent literacki i prezentację powieści:  “Opowieści nie – mojego dziadka” oraz “ To już było”,
 • Oli-H Ola Hook – za wystawę i kiermasz rękodzieła wykonanego na szydełku,
 • Iwonie Michalskiejfirmie TRT Tailored Rehab Therapy oraz  Katarzynie Spiczak Brzezińskiej- firmie KasHa Massage Therapy – za chwile relaksu w postaci masaży rehabilitacyjnych,
 • Uczniom Polskiej Szkoły Sobotniej w Yorku: Tosi, Lence, Kasi, Hani, Victorii, Kayah, Danielowi, Karolowi oraz Martynie za profesjonalny udział w dziecięcym pokazie mody zainspirowanym  motywami folklorystycznymi,
 • Ewie Galek – za przygotowanie pokazu dziecięcego i uszycie strojów,
 • Firmie finansowej Profit Tree Itd – za atrakcje konkursowe, gadżety oraz ufundowanie tableta na loterię,
 • Dyrekcji Polskiej Szkoły Sobotniej- Annie Domin-Boci oraz rodzicom uczniów PSS w Yorku: Basi, Rafałowi, Dąbrówce, Markowi, Damianowi, Arturowi, Asi M-za dyżur w kuchni,pomoc w obsłudze stoiska z jedzeniem, obsługę grila, malowanie twarzy, pomoc w sprzątaniu.

Słowa podziękowania składamy również Jean Forrester z Centrum Foxwood Community za gościnę i użyczenie lokalu.

Jednocześnie bardzo serdecznie przepraszamy, że  z przyczyn od nas niezależnych, zabrakło jednej z zaplanowanych atrakcji dnia-występu zespołu Eleven. Muzycy w dniu imprezy  wycofali swój udział i nie byliśmy w stanie w tak krótkim czasie zorganizować innej grupy.

Wszystkim uczestnikom Dnia Polskiego dziękujemy za udział, wspólną zabawę i złożone datki. Zebraliśmy  £382.07, z czego £150 przekazaliśmy jako datek na wsparcie Centrum Foxwood Community, £50 pokryło koszt zakupu materiałów do uszycia strojów do pokazu, a £182.07 przekazaliśmy dla Polskiej Szkoły Sobotniej w Yorku.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie w jeszcze większym gronie.

Zapraszamy do Galerii zdjęć, by obejrzeć fotorelację z Dnia Polskiego w Yorku.

                                 Organizacja Polonijna w Yorku